IK20TT från DENSO: ditt valda fordon
Reservdelar katalog:
  • Avgassystem
  • Belysning
  • Bromssystem
  • Bränslesystem
  • Draganordning / delar
  • Drivaxel och
  • Drivaxlar och differentialer
  • El-system
  • Filter
  • Hjulupphängning och armar
  • Inredning och comfort
  • Karosseridelar, belysning, speglar
  • Klimatanläggning
  • Koppling / delar
  • Lagren
  • Motor
  • Motorkylning
  • Oljor och vätskor
  • Packningar och tätningsringar
  • Remmar, kedjor, rullar
  • Reparationssatser
  • Rör och slangar
  • Sensorer, reläer, styrenheter
  • Styrning
  • Stötdämparna, fjädrar, bladfjädrar
  • Tändsystem och glödsystem
  • Vindruterengöring
  • Värme / ventilation
  • Växellåda
Top tillverkare av reservdelar för Tändstift
Köp DENSO Tändstift lågt pris från Rexbo
Tändstift N.vidd: 16 DENSO 042511470248 nätaffär

DENSO Tändstift N.vidd: 16 Iridium TT
Artikelnummer: IK20TT

Recensioner handla om Tändstift 042511470248
Recensioner (0)
  • Produktserie: Iridium TT
  • Nyckelvidd: 16
  • Motorkod: M40 B16 (164E1)
  • Tändstift: 1-jordelektrod
  • Gängmått 1: 19
  • Dragmoment [Nm]: 22
  • Diameter (mm): 14
  • Vikt [g]: 43
  • Skick: Helt ny
169,29 kr* Rabatt: 15%
143,90 kr
inkl.25% moms,
Frakt
I lager
- +
Lägg i kundvagnen
Facebook
Produktspecifkationer
  • Motornummer till: 1945438
  • Motorkod: M40 B16 (164E1)
  • Katalysatormodell: för fordon utan katalysator
  • Bränsle: CNG/LPG
  • Bränsleberedning: Motronic
  • Antal: 4
  • Insprutningssystem: SPI (Single Point Injection)
  • Fordonets produktionsland: Frankrike
  • Specifikation: 14 mm diameter+
  • Andra detaljer
  • Tillverkare: DENSO
  • Typ: Tändstift
  • EAN: 042511470248
DENSO 042511470248

042511470248 på Tändstift från DENSO lämplig för andra fordon:

OEM-Nummer
OEM-Referensnummer:
Märken OE-Nummer
ALFA ROMEO 60569957
BMW 0032134
BMW 0032135
BMW 12120032134
BMW 12120032135
BMW 12122158252
BMW 12127526799
BMW 2158252
BMW 7526799
CHEVROLET 96307562
CHRYSLER 5098168AA
CHRYSLER 5269556
CHRYSLER MS851571
CHRYSLER MS851622
DAIHATSU 9004151170
DAIHATSU 9004851154A
DAIHATSU 9004851166
DAIHATSU 9004851167
DAIHATSU 9004851170
DAIHATSU 9004851172
DAIHATSU 9004851172000
DAIHATSU 9004851173000
DAIHATSU 9004851178
DAIHATSU 9004851182
DAIHATSU 9004851183
DAIHATSU 9004851184
DAIHATSU 9004851186
DAIHATSU 9004861169
DAIHATSU 9004861170
DAIHATSU 99906910X9007
DAIHATSU 99906910X9020
DAIHATSU 99906910X9034
DAIHATSU 99906910X9035
DAIHATSU NDIK20
DAIHATSU NDIK20A
DAIHATSU NDVK20
DAIHATSU NDVK20A
FIAT 46475164
FIAT 60579903
FIAT 60810689
FIAT 71711638
FIAT 71741910
FIAT 71750223
FIAT 7565853
FIAT 7683358
FIAT 7760383
FORD 1000996
FORD 1011256
FORD 1023706
FORD 1032705
Fler lämpliga produkter för angivet OEM-KODER:
Tillverkare av Tändstift
BERU Z52
BERU Z173
BERU Z15
BERU Z130
BERU Z224
BERU Z301
BERU Z159
BERU Z221
BERU Z284
NGK 2164
NGK 2890
NGK 3500
NGK 3540
NGK 3764
NGK 4294
NGK 4793
NGK 4856
NGK 6441
NGK 6838
NGK 6962
NGK 7658
BOSCH 0 241 245 641
BOSCH 0 242 229 613
BOSCH 0 242 235 556
BOSCH 0 242 235 666
BOSCH 0 242 235 776
BOSCH 0 242 236 511
BOSCH 0 242 236 544
BOSCH 0 242 240 528
BOSCH 0 242 240 593
BOSCH 0 242 240 649
BOSCH 0 242 245 558
DENSO IK20
DENSO IK20L
DENSO K16TT
DENSO K20TNR
DENSO K20TT
DENSO K20TXR
DENSO KJ20SR11
DENSO PK16PR11
DENSO PK20PR-L11
DENSO PK20PR-P8
DENSO PK20PR11
DENSO PT16VR13
DENSO SK20R11
DENSO SVK20RZ11
DENSO T20EPR-U
DENSO T20TT
DENSO TV16TT
DENSO VK20
DENSO VK20Y
MAGNETI MARELLI 061830254304
MAGNETI MARELLI 062110120312
MAGNETI MARELLI 062110190312
MAGNETI MARELLI 062120040312
FEBI BILSTEIN 13423
FEBI BILSTEIN 13424
FEBI BILSTEIN 13505
FEBI BILSTEIN 13506
FEBI BILSTEIN 13603
FEBI BILSTEIN 13606
FEBI BILSTEIN 13609
VEMO V99-75-0012
VEMO V99-75-0014
VEMO V99-75-0023
BERU Z312
VEMO V99-75-0031
VALEO 246880
VALEO 246851
VALEO 246892
VALEO 246877
DENSO SK20PR-A8
DENSO SK20PR-L9
DENSO SVK20RZ8
BOSCH 0 242 236 593
MAGNETI MARELLI 062120118312
CHAMPION OE094/T10
CHAMPION OE126/T10
CHAMPION OE005/T10
CHAMPION OE014/T10
CHAMPION OE136/T10
CHAMPION OE188/T10
CHAMPION OE198/T10
FEBI BILSTEIN 13608
NGK 3678
CHAMPION OE227
DENSO IK20TT
DENSO IKH20TT
STARK SKSP-1990001
STARK SKSP-1990002
STARK SKSP-1990039
DT 4.67509
RIDEX 686S0002
RIDEX 686S0003
MAGNETI MARELLI 062000783304
DT 7.56090
HELLA 8EH 188 704-071
HELLA 8EH 188 705-041
HELLA 8EH 188 705-071
HELLA 8EH 188 706-071
HELLA 8EH 188 706-221
STARK SKSP-1990064
RIDEX 686S0065
STARK SKSP-1990065
RIDEX 686S0066
STARK SKSP-1990070
RIDEX 686S0071
STARK SKSP-1990071
RIDEX 686S0072
RIDEX 686S0040
NGK 2574
Rekommenderade alternativ
Recensioner handla om DENSO Tändstift IK20TT
Denna produkt har inget omdöme ännu. Skriv den första recensionen och dela din åsikt med andra kunder om att köpa den.
Skicka recension
5 Recensioner Tändstift 042511470248
(0)
4 Recensioner Tändstift 042511470248
(0)
3 Recensioner Tändstift 042511470248
(0)
2 Recensioner Tändstift 042511470248
(0)
1 Recensioner Tändstift 042511470248
(0)