0 242 240 593 från BOSCH: ditt valda fordon
Reservdelar katalog:
  • Avgassystem
  • Belysning
  • Bromssystem
  • Bränslesystem
  • Draganordning / delar
  • Drivaxel och
  • Drivaxlar och differentialer
  • El-system
  • Filter
  • Hjulupphängning och armar
  • Inredning och comfort
  • Karosseridelar, belysning, speglar
  • Klimatanläggning
  • Koppling / delar
  • Lagren
  • Motor
  • Motorkylning
  • Oljor och vätskor
  • Packningar och tätningsringar
  • Remmar, kedjor, rullar
  • Reparationssatser
  • Rör och slangar
  • Sensorer, reläer, styrenheter
  • Styrning
  • Stötdämparna, fjädrar, bladfjädrar
  • Tändsystem och glödsystem
  • Vindruterengöring
  • Värme / ventilation
  • Växellåda
Top tillverkare av reservdelar för Tändstift
Köp BOSCH Tändstift lågt pris från Rexbo
Tändstift N.vidd: 16 BOSCH 3165143134443 nätaffär

BOSCH Tändstift N.vidd: 16 Nickel
Artikelnummer: 0 242 240 593

Recensioner handla om Tändstift 3165143134443
Recensioner (0)
  • Nyckelvidd: 16
  • Produktserie: Nickel
  • Yttergänga [mm]: 14
  • Gänglängd [mm]: 19
  • Gnistposition [mm]: 3
  • Gängstgning [mm]: 1,25
  • Elektrodavstånd [mm]: 0,8
  • Dragmoment [Nm]: 28
  • Polantal: 1
  • Dragvinkel [Grad]: 90
  • TECDOC motornummer: GMA
  • Skick: Helt ny
47,36 kr* Rabatt: 15%
40,26 kr
inkl.25% moms,
Frakt
I lager
- +
Lägg i kundvagnen
Facebook
Produktspecifkationer
  • Chassinummer från: 00800001
  • Chassinummer till: YD 471564
  • Motornummer till: 14159540
  • Motorkod: N9F<DL20 DOHC EFI>
  • Typkod: <Sierra 2.0 XR4i>
  • Katalysatormodell: för fordon med katalysator
  • Bränsle: CNG/LPG
  • Organisationsnummer: LA-HM1
  • Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2: Elektrodavstånd måste anpassas för gasdrift
  • Andra detaljer
  • Tillverkare: BOSCH
  • Typ: Tändstift
  • EAN: 3165143134443
BOSCH 3165143134443

3165143134443 på Tändstift från BOSCH lämplig för andra fordon:

OEM-Nummer
OEM-Referensnummer:
Märken OE-Nummer
AUDI 101000004AA
AUDI 101000017AA
BOSCH 13
BOSCH BlisterN12FR6DC
BOSCH FR6D
BOSCH FR6DC
BOSCH Set40242240850
CITROËN 596004
CITROËN 59625N
CITROËN 59626G
CITROËN 5962A2
CITROËN 5962A9
CITROËN 5962C4
CITROËN 5962C5
CITROËN 5962C9
CITROËN 5962G2
CITROËN 5962G4
CITROËN 5962K1
CITROËN 5962K6
CITROËN 5962N0
CITROËN 5962R0
CITROËN 5962R4
CITROËN 5962X2
CITROËN 5962X9
CITROËN 91509266
CITROËN 96009087
CITROËN 96024607
CITROËN 9607016480
CITROËN 96115813
CITROËN 97537377
CITROËN CF10
CITROËN MDF000006C
CITROËN MKP00096
FIAT 5894586
FIAT 71711807
FIAT 7565853
FIAT 7698212
FIAT 77603384
FIAT 7GYSSR
FIAT 9602460780
FIAT K9602460780
FORD 5099295
FORD 5099832
FORD 5099948
FORD 6080256
FORD 800F12405BA
FORD 81OF12405AAA
FORD 81SF12405BA
FORD 85SF12405DA
FORD 88SF12405BB
Fler lämpliga produkter för angivet OEM-KODER:
Tillverkare av Tändstift
BERU Z1
BERU Z52
BERU Z193
BERU Z24
NGK 2078
NGK 2848
NGK 3330
NGK 3783
NGK 4856
NGK 5637
NGK 6895
NGK 6962
NGK 7811
BOSCH 0 242 240 528
BOSCH 0 242 240 593
DENSO IK20
DENSO K20PR-U
DENSO K20TT
DENSO K22PB
DENSO Q20PR-U
DENSO Q20R-U
DENSO Q20TT
DENSO Q22PR-U
MAGNETI MARELLI 061830254304
MAGNETI MARELLI 062000739304
MAGNETI MARELLI 062110070312
MAGNETI MARELLI 062110250312
MAGNETI MARELLI 062110280312
MAGNETI MARELLI 062120040312
FEBI BILSTEIN 13421
FEBI BILSTEIN 13423
FEBI BILSTEIN 13424
FEBI BILSTEIN 13449
FEBI BILSTEIN 13450
FEBI BILSTEIN 13505
FEBI BILSTEIN 13506
CORTECO 20015465B
DUPLI COLOR 539060
DUPLI COLOR 539626
DUPLI COLOR 581526
DUPLI COLOR 598821
DUPLI COLOR 599293
DUPLI COLOR 601187
DUPLI COLOR 612404
DUPLI COLOR 613746
DUPLI COLOR 629860
DUPLI COLOR 630040
DUPLI COLOR 687631
DUPLI COLOR 713989
DUPLI COLOR 716058
DUPLI COLOR 805660
DUPLI COLOR 805738
DUPLI COLOR 805745
DUPLI COLOR 807435
DUPLI COLOR 807459
DUPLI COLOR 807527
DUPLI COLOR 807541
DUPLI COLOR 807558
DUPLI COLOR 835506
DUPLI COLOR 835520
DUPLI COLOR 835599
DUPLI COLOR 835612
DUPLI COLOR 840203
DUPLI COLOR 840227
VEMO V99-75-0001
VEMO V99-75-0012
VEMO V99-75-0013
VEMO V99-75-0014
TOPRAN 107 127
VALEO 246196
VALEO 246895
VALEO 246851
VALEO 246892
DENSO K20PBR
BOSCH 0 241 240 609
CHAMPION OE094/T10
CHAMPION OE014/T10
CHAMPION OE015/T10
CORTECO 12001177B
MOTIP 41060
MOTIP 51520
MOTIP 54608
MOTIP 54680
MOTIP 54710
MOTIP 55060
MOTIP 55100
MOTIP 55200
MOTIP 55220
MOTIP 55240
MOTIP 55265
MOTIP 55280
MOTIP 55310
MOTIP 941060
MOTIP 951400
MOTIP 954560
MOTIP 954591
MOTIP 954608
MOTIP 954680
MOTIP 954710
MOTIP 955200
MOTIP 955240
MOTIP 955280
MOTIP 955300
MOTIP 955310
DUPLI COLOR 807695
DUPLI COLOR 805875
DENSO IK20TT
DUPLI COLOR 424878
DUPLI COLOR 424908
CHAMPION OE002
STARK SKSP-1990002
DUPLI COLOR 835629
DUPLI COLOR 835766
DT 4.67509
RIDEX 686S0003
MAGNETI MARELLI 062000773304
MAGNETI MARELLI 062000781304
HELLA 8EH 188 704-071
HELLA 8EH 188 705-071
HELLA 8EH 188 706-071
STARK SKSP-1990070
RIDEX 686S0071
STARK SKSP-1990071
RIDEX 686S0072
Rekommenderade alternativ
Recensioner handla om BOSCH Tändstift 0 242 240 593
Denna produkt har inget omdöme ännu. Skriv den första recensionen och dela din åsikt med andra kunder om att köpa den.
Skicka recension
5 Recensioner Tändstift 3165143134443
(0)
4 Recensioner Tändstift 3165143134443
(0)
3 Recensioner Tändstift 3165143134443
(0)
2 Recensioner Tändstift 3165143134443
(0)
1 Recensioner Tändstift 3165143134443
(0)