600 0016 00 från LuK: ditt valda fordon
Reservdelar katalog:
  • Avgassystem
  • Belysning
  • Bromssystem
  • Bränslesystem
  • Draganordning / delar
  • Drivaxel och
  • Drivaxlar och differentialer
  • El-system
  • Filter
  • Hjulupphängning och armar
  • Inredning och comfort
  • Karosseridelar, belysning, speglar
  • Klimatanläggning
  • Koppling / delar
  • Lagren
  • Motor
  • Motorkylning
  • Oljor och vätskor
  • Packningar och tätningsringar
  • Remmar, kedjor, rullar
  • Reparationssatser
  • Rör och slangar
  • Sensorer, reläer, styrenheter
  • Styrning
  • Stötdämparna, fjädrar, bladfjädrar
  • Tändsystem och glödsystem
  • Vindruterengöring
  • Värme / ventilation
  • Växellåda
Top tillverkare av reservdelar för Kopplingssats
Köp LuK Kopplingssats lågt pris från Rexbo
Kopplingssats utan styrlager, med utrampningslager, med svänghjul, med skruvsats, Specialverktyg krävs för montering, Tvåmassesvänghjul med friktionsstyrskiva LuK 4005108558541 nätaffär

LuK Kopplingssats utan styrlager, med utrampningslager, med svänghjul, med skruvsats, Specialverktyg krävs för montering, Tvåmassesvänghjul med friktionsstyrskiva BR 0241
Artikelnummer: 600 0016 00

Recensioner handla om Kopplingssats 4005108558541
Recensioner (0)
  • Produktserie: BR 0241
  • Motorkod: BKC
  • Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2: med utrampningslager, med svänghjul, med skruvsats, Specialverktyg krävs för montering, Tvåmassesvänghjul med friktionsstyrskiva
  • Tilläggsartikel/tilläggsinformation: utan styrlager
  • Justering: med automatisk justering
  • Antal tänder (uppgift om max. frivinkel): 7
  • max. förskjutningsvinkel [mm]: 2,9
  • Max. frivinkel [grad]: 18
  • Antal fästhål: 6
  • Skick: Helt ny
7837,88 kr* Rabatt: 44%
4389,21 kr
inkl.25% moms,
exkl. leveranskostnader
I lager
- +
Lägg i kundvagnen
Facebook
Produktspecifkationer
  • Motorkod: BKC
  • Växellådstyp: MQ 250
  • Andra detaljer
  • Tillverkare: LuK
  • Typ: Kopplingssats
  • EAN: 4005108558541
LuK 4005108558541

4005108558541 på Kopplingssats från LuK lämplig för andra fordon:

OEM-Nummer
OEM-Referensnummer:
Märken OE-Nummer
AUDI 02A141165A
AUDI 02A141165B
AUDI 02A141165D
AUDI 02A141165E
AUDI 02A141165G
AUDI 02A141165M
SEAT 02A141165B
SEAT 02A141165G
SEAT 02A141165M
SEAT 03L141015P
SKODA 02A141165A
SKODA 02A141165B
SKODA 02A141165D
SKODA 02A141165E
SKODA 02A141165G
SKODA 02A141165M
SKODA 03L105266E
SKODA 03L141015P
VW 02A141165A
VW 02A141165B
VW 02A141165D
VW 02A141165E
VW 02A141165G
VW 02A141165M
VW 03G105266AL
VW 03G105266BA
VW 03G105266E
VW 03G141015F
VW 03G141015G
VW 03G141015N
VW 03L105266E
VW 03L141015P
VW 03L141025K
VW 06F141015B
Fler lämpliga produkter för angivet OEM-KODER:
Tillverkare av Kopplingssats
SKF VKC 2241
NK 1347117
NK 1347134
NK 1347135
AISIN BE-VW03
LuK 622 0623 00
LuK 622 1146 00
LuK 623 0621 00
LuK 623 0803 00
LuK 623 0815 00
LuK 623 0815 10
LuK 623 0818 00
LuK 623 1089 00
LuK 623 1197 00
LuK 623 1211 00
LuK 623 3294 00
LuK 623 3117 00
LuK 623 3160 00
LuK 623 3227 00
LuK 623 3239 00
LuK 620 0620 00
LuK 500 0440 10
LuK 500 0440 20
LuK 623 2043 00
LuK 623 2457 00
LuK 623 3047 00
LuK 623 3082 00
LuK 623 3088 00
LuK 622 1686 00
LuK 622 1904 00
LuK 622 1963 00
LuK 622 1965 00
LuK 622 1976 00
LuK 622 2235 00
LuK 622 2247 00
LuK 622 2400 00
LuK 622 3018 00
SACHS 3151 180 231
LuK 415 0250 10
LuK 600 0005 00
LuK 600 0006 00
LuK 600 0007 00
LuK 600 0008 00
LuK 600 0012 00
LuK 600 0016 00
LuK 600 0087 00
LuK 623 3074 00
LuK 623 3084 00
LuK 623 3094 00
VALEO 804005
VALEO 821253
VALEO 821799
VALEO 826317
VALEO 826473
VALEO 826488
VALEO 826533
VALEO 826681
VALEO 826712
VALEO 826729
VALEO 826731
VALEO 828108
VALEO 835003
VALEO 835035
SACHS 3000 951 120
SACHS 3000 951 153
SACHS 3151 000 388
QUINTON HAZELL CCT408
FEBI BILSTEIN 26524
SACHS PERFORMANCE 3151000388
TOPRAN 100 352
LuK 623 1089 22
LuK 622 2235 22
LuK 622 2400 21
LuK 623 3047 21
LuK 622 2235 21
LuK 623 3047 22
LuK 623 1089 21
LuK 622 2400 22
VALEO 828852
LuK 600 0146 00
VALEO 826923
VALEO 786050
MECARM MK10032
MECARM MK9981
MECARM MK9944
MECARM MK9535
MECARM MR8181
LuK 600 0169 00
MAPCO 12743
LuK 623 3534 00
LuK 623 3539 00
LuK 623 3548 00
LuK 600 0199 00
LuK 623 3094 21
STARK SKCK-0100008
LuK 623 3425 00
LuK 624 3308 21
SACHS 3000 950 654
SWAG 30 92 6524
KAMOKA KC015
KAMOKA KC020
KAMOKA KC023
KAMOKA KC046
LuK 623 3082 21
LuK 600 0198 00
STARK SKCK-0100023
STARK SKCK-0100080
VALEO 835159
STARK SKCK-0100116
STARK SKCK-0100147
BUGIAD BSP20692
KM Germany 069 0855
RIDEX 479C0085
RIDEX 479C0081
RIDEX 479C0009
RIDEX 479C0117
RIDEX 479C0018
RIDEX 479C0024
JP GROUP 1130300300
JP GROUP 1130300309
JP GROUP 1130403219
JP GROUP 1130404310
JP GROUP 1130404319
JP GROUP 1130406519
JP GROUP 1130408219
JP GROUP 1130410219
JP GROUP 1130410719
KM Germany 069 0758
EXEDY BRG743
TOPRAN 115 751
KM Germany 069 0456
KM Germany 069 1351
KM Germany 069 1418
KM Germany 069 1746
KM Germany 069 2331
TRUCKTEC AUTOMOTIVE 07.23.149
STATIM 100.391
STATIM 110.360
JP GROUP 1130406510
JP GROUP 1130413419
NK 124711
AUTOMEGA 130054010
PROFIT 2530-2051
STATIM 3.42L
SACHS 3000 950 757
MAXGEAR 61-5170
MAXGEAR 61-5212
LuK 623 3710 00
LuK 623 3734 00
VALEO 828427
VALEO 832271
VALEO 832395
VALEO 835184
NEXUS F1W027NX
BORG & BECK HK2119
RYMEC JT1689
KAMOKA KC112
KAMOKA KC118
KAMOKA KC136
MECARM MK10094
MECARM MK10141
MECARM MK10207
MECARM MK40001
MECARM MK40010
QUINTON HAZELL QDF226
QUINTON HAZELL QKT2881AF
QUINTON HAZELL QKT5140AF
EXEDY VWFD003
VALEO 837018
VALEO 837073
JAPANPARTS KV-VW02
AISIN FDE-VW01
AISIN KE-VW14
ASHIKA 98-VW-VW02
JP GROUP 1130403210
JP GROUP 1130410210
JP GROUP 1130410710
JP GROUP 1130413410
VIKA K30011901
VIKA K31473901
KM Germany 069 1072
KRAFT 1610019
STARK SKR-2250001
RIDEX 48R0002
RIDEX 479C0205
RIDEX 479C0148
RIDEX 577F0014
BLUE PRINT ADV183507
VIKA K11769701
VIKA K11769801
VIKA K31609001
KRAFT 1610625
LuK 623 3765 00
JAPANPARTS KF-VW03
ASHIKA 92-VW-VW03
BLUE PRINT ADV1830100
BLUE PRINT ADV1830116
BLUE PRINT ADV1830120
BLUE PRINT ADV183014
BLUE PRINT ADV183029
BLUE PRINT ADV183039
BLUE PRINT ADV183050
BLUE PRINT ADV183053
BLUE PRINT ADV183082
BLUE PRINT ADV183083
BLUE PRINT ADV183089
BLUE PRINT ADV183303
MAXGEAR 61-5353
VIKA 31410036001
RIDEX 479C0315
NK 1347163
AISIN KE-VW32
BLUE PRINT ADV1830118
STARK SKCK-0100724
RIDEX 479C0723
SACHS 3000 951 654
BLUE PRINT ADBP300040
SACHS 3000 951 635
BLUE PRINT ADBP300037
VALEO 786079
VALEO 786080
LuK 623 3782 00
LuK 623 3733 00
Rekommenderade alternativ
Recensioner handla om LuK Kopplingssats 600 0016 00
Denna produkt har inget omdöme ännu. Skriv den första recensionen och dela din åsikt med andra kunder om att köpa den.
Skicka recension
5 Recensioner Kopplingssats 4005108558541
(0)
4 Recensioner Kopplingssats 4005108558541
(0)
3 Recensioner Kopplingssats 4005108558541
(0)
2 Recensioner Kopplingssats 4005108558541
(0)
1 Recensioner Kopplingssats 4005108558541
(0)